Kalite
Kalite, Systemair HSK marka bileşenlerinin merkezinde yer alır, bütünleşik bir süreçtir. Bu süreç; güçlü bir vizyon ve motivasyonel yönetim anlayışına sahip liderlikten, kurumsal iletişim ve marka yönetimine, bilgi ve teknolojinin kesintisiz üretilmesi ve geliştirilmesine, müşteri memnuniyeti ölçümleme ve iyileştirme programlarına uzanan bir bütün olarak ele alınır. Yönetimin, AR-GE ve test süreçleri dahil üretimin, satış ve sonrası hizmetlerin, kurum içi ve kurum dışı iletişimin kalitesi, Systemair HSK kalite zincirinin halkalarını oluşturur.
Ürün Sertifikaları
TSEK Belgesi
Systemair HSK, Sanayi Bakanlığına bağlı Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kurumu tarafından imalatçı firmalara verilen ve ürünlerin ilgili standartlara uygunluğunu gösteren TSEK belgelerine sahiptir. Systemair HSK’nın imalatını yaptığı ürünlerde; TSEK markalamasını ve elektrik özelliklerini belirten TS EN 814 etiketini kullanma yetkisi vardır.
CE İşareti
Systemair HSK, 2003 yılının Ocak ayından itibaren Klima Santralı, Su Soğutma Kulesi, Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı, Isıtma Apareyi ve Fan Coil cihazları için CE markalamasını kullanmaktadır. CE işareti, gümrük birliği çerçevesinde üye olduğumuz Avrupa Birliği’nde ürünlerin serbestçe dolaşımını sağlayan, ürün pasaportu niteliğinde bir işarettir ve Avrupa Birliği mevzuatı gereğince topluluk sınırları içine giren 21 grup üründe bulunması gereken bir markalamadır. CE Deklarasyonuna sahip olan Systemair HSK markalı ürünler, AB'nin ilgili direktiflerindeki temel gereklere uygun olarak üretilmektedir.
GOST Sertifikası
Systemair HSK markalı Klima Santralleri ve Fan Coil cihazları; Rusya Federasyonu, Beyaz Rusya, Özbekistan, Moldova, Kazakistan, Azerbaycan, Ermenistan, Tacikistan, Kırgızistan ve Türkmenistan’a ihracat yapabilmek için gerekli bir belge olan GOST sertifikasına sahiptir. Bu belgeyle ilgili çalışmalar, TÜV Almanya tarafından yürütülmüştür ve Systemair HSK markalı ürünlerin ilgili Rus normlarına uygunluğu Rusya Federasyonun'dan gelen rapor doğrultusunda belgelenmiştir.
TÜV SÜD Hijyen Sertifikası
Systemair HSK markalı Hijyenik Klima Santralleri, 2006 yılında Almanya’da bulunan TUV NORD laboratuarlarında test edilmiştir. Testler sonucunda Systemair HSK markalı Hijyenik Klima Santrallerinin, DIN 1946/4, EN 1751, VDI 6022/1-3 ve VDI 3803 maddelerine tam olarak uygunluğu tespit edilmiştir. 2011 yılında ise bu belge TÜV SÜD’den alınmıştır.
EUROVENT Sertifikası ( sertifika no: 04.04.054 )
Eurovent Sertifikasyonu, iklimlendirme ve soğutma ürünlerinin, Avrupa ve uluslar arası standartlara göre performans derecelendirmelerini onaylamaktadır. Systemair HSK marka klima santralleri 2001 yılında Almanya TÜV laboratuarlarında yapılan testler sonucunda Eurovent sertifikasını almıştır. Test sonuçlarına göre Eurovent Certified Performance logosunu alan Systemair HSK marka Klima Santrallerinin EN 1886'ya göre öngörülen performans değerlerini başarıyla sağladığı tespit edilmiştir.
UKR-SEPRO Sertifikası
UKR-SEPRO Sertifikası: 2013 yılında, SYSTEMAIR HSK, Ukrayna standartlarını klima santrallerinde kullandı ve bu kullanım UKR SEPRO Sertifikası ile ödüllendirildi.
Sistem Sertifikaları
ISO 9001 : 2008 Kalite Sistem Sertifikası
Uluslararası Standardizasyon Teşkilatı (ISO) tarafından geliştirilerek yürürlüğe konulan, işletmelerin yönetim sistemlerine belirli şartlar getirerek yönetim, üretim veya hizmet çalışmalarında verimliliği ve kaliteyi sürekli iyileştirmeyi, müşteri şartlarının karşılanmasını ve müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde tutmayı hedefleyen uluslararası alanda kabul görmüş yönetim standardıdır.
OHSAS 18001 : 2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası
OHSAS 18001 genel anlamda iş sağlığı ve güvenliği kavramı olup, çalışanların, işletmenin ve üretimin her türlü tehlike ve zarardan korunmasını içermektedir. İnsan hayatının öncelik taşıması nedeniyle, işletme ve üretim güvenliği konularının ikinci planda kaldığı ve uluslararası alanda iş sağlığı ve güvenliği kavramıyla genel olarak çalışanların güvenliğini ifade etmektedir.
2011 Tüm Hakları Systemair HSK Havalandırma End. San. ve Tic. A.Ş. 'ye aittir.